نتایج جستجو برای عبارت :

زندگی نامه حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اصغر تقوی ( واعظ، نویسنده و محقق )

[۱۳] -قبله ای خویی، قواعد فقه ۲ بخش جزا، چاپ دوم، انتشارات سمت، تهران، ۱۳۹۰، ص۱۰۱.

[۱۴] -طباطبایی، علی بن محمد، ریاض المسائل فی بیان الاحکام بالدلائل، جلد دوم، مؤسسه­ی آل البیت، قم، ۱۴۰۴ هـ.ق، ص۴۵۹.

[۱۵] -حلّی، جعفر بن حسن(محقق اول)، شرایع الاسلام فی الحلال و الحرام، یک جلدی، چاپ بیروت، چاپ سنگی، ص۳۴۴.

[۱۶] -جبعی عاملی، زین الدین بن علی(شهید ثانی) مسالک الافهام، جلد دوم، چاپ افست، ص۴۲۳.

-[۱۷] محقق داماد، مصطفی، قواعد فقه، بخش جزای
سایت مجله نیویورک‌تایمز با انتشار عکس اصغر فرهادی اعلام کرد که فیلم «همه می‌دانند» آخرین ساخته این فیلمساز برنده اسکار در ماه فوریه در سینماهای امریکا به نمایش در خواهد آمد. اصغر فرهادی پیش از این دانلود همه می‌دانند را برای ایرانیان داخل مجاز دانست. 

ادامه مطلب
مقتل میں فغاں کرتی تھی یہ فاطمہ زہرا
اصغر مرا چھوٹا ہے ترا تیر بڑا ہے
اے حرملہ تو رحم ذرا کر لے خدارا

چھ ماہ کا بچہ کہاں اور تجھسا کہاں مرد
ہوتا ہے تجھے دیکھ کے سینے مین مرے درد
لگتا ہیکہ پھٹ جائے گا اب مرا کلیجہ
اے حرملہ بس اس کو تو مہلت دے ذرا سی
کچھ دیر میں یہ پیاس سے مر جائے گا خود ہی
اصغر نے کئ روز سے پانی نہیں پایا
: تو اس کی ذرا چھوٹی سی گردن پہ نظ
اگه تو اون سنی که باید جهاد اکبر داشته باشی، سنت که بالاتر رفت جهادت میتونه اصغر باشه! چون با تلاش هات یاد گرفتی چطور یه ویژگی و کار خوب را در وجودت زنده کنی ... اگه یکم کج رفتی ، زودتر و راحت‌تر میتونی گوش خودت را بپیچونی و بکشیش تو راه!
+البته که باید همیشه حواست جمع باشه
سنت هرچی کمتر باشه سبک تری...سبک که باشی راحت تر از خدا اطاعت می کنی
و...

این جهاد اصغر اون جهاد اصغر نیست منظورم جهاد سبکتر با رنج کمتر هست
اصغر آقا نون‌فروشی داره. نون‌های اصغر آقا رو می‌شه به دو دسته‌ی کلی تقسیم کرد. نون‌های دیروز و نون‌های امروز. مشتری‌ها همیشه نون تازه می‌خوان‌ ولی اصغر آقا همیشه باید اول نون‌هایی که از دیروز واسه‌ش مونده رو بفروشه و بعد بره سراغ نون‌هایی که نونوا امروز واسه‌ش آورده. اصغر آقا خیلی تلاش کرده کاری کنه نونی که امروز می‌خره، همین امروز فروش بره ولی چنین چیزی بنا به شرایط کاری اصغر آقا، عملی نیست و همیشه یه سری نون از نون‌های دیروز باقی
۶۷- واعظ شحه شناس روزگاریست ه سودای بتاندینمناست   غم اینکار نشاط دل غمگین من است دیدن لعل ترا دیدهجان بین باید   وین کجا مرتبه چشم جهانبین من است یارمن باشکه زیب فل و زینت دهر   از مه روی تو واشک چو پروین من است تامراعشق تو تعلیم سخنگفتن داد   خلق راورد … واعظ شحه شناس – روزگاریست که سودای بتان دین من است – غزل ۵۲
منبع : فالگیر
علی اصغر(ع) فرزند کوچک امام حسین(ع) و حضرت رباب دختر امرءالقیس است که با تیر سه شعبه حرمله بن کاهل اسدی به شهادت رسید. مصیبت علی اصغر(ع) برای حسین(ع) جان فرسا بود چنان که گریست و به خداوند عرض کرد: خدایا خودت میان ما و این قوم داوری کن. آنان ما را فرا خواندند تا یاری کنند ولی برای کشتن ما کمر بسته‌اند. در این لحظه ندایی از آسمان رسید که: ای حسین(ع) در اندیشه اصغر(ع) مباش، هم اکنون دایه‌ای در بهشت برای شیر دادن به او آماده است. شب هفتم، شب رضاست. حسین(
نه از سر لجاجت با بقیه نه اما دلم نیست وقتی چیزی را همه تعریف میکنند یا میبینند من هم سراغش بروم... 
البته که این وسط در دین این فیلم کارگردان هم موثر است.. مثلا من هیج وقت فیلم های اصغر فرهادی رو نمیبینم...
ولی امشب دیدم
فروشنده را...
در بهتم...
فارغ از موضوع
فرم کار، متن... نقش‌ها..قاب‌بندی‌ها... تک تک جملات‌.. مه چی درست و در حای خود بود.. از هر نشانه ای به موقع کمک گرفته میشد.. هر صحنه که تمام میشد چالشش در ذهن تازه شروع میشد... 
کسی مثل اصغر فرهادی، ب
1ـ آنچه باید یک دوشیزه بداند (بخشی راجع به مسأله حجاب) نوشته حسن مصطفوی، چاپ تهران، نوبت دوم، 130 صفحه، کتابفروشی مصطفوی.
2ـ آیا حجاب ضرورت دارد؟ بررسی مسأله پوشیدگی از دیدگاه روانشناسی، نوشته دکتر شهریار روحانی، چاپ تهران، اشراقیه.
3ـ آیه جلباب، محمدتقی صدیقین، قم، چاپ حکمت، 111 صفحه.
4ـ آیه حجاب، سیدمحمود طالقانی، تهران، ناس، 1358، 24 صفحه.
5ـ اثبات وجوب حجاب، شیخ عباس علی واعظ «داعی الاسلام» چند نوبت چاپ شده، تهران 1364 قمری، 1227 شمسی، 1347 قمری، 26 ص
گزارشگری مالی از بعد صحت ، قابلیت اتکاء و کیفیت رسید . که در این صورت توسعه ICT 104 این معیارهای کیفی اطلاعات را محقق خواهد نمود . یکی دیگر از چالش های مربوط به اجزای زبان جدید این است که طراحان نرم افزارهای حسابداری باید با انجام فعالیت های مدرن ، نرم افزارهای موجود…
ادامه مطلب
روزها، حکم سرداری بود و شب ها حکمِ اصغر قزاق. این بار لباس قزاقی کار سازتر بود. دوسیه برای مردم می دوزند. داغ و درفش و موش و گربه بازی و واق واقِ سگ و پاچه گیری و سر دیفال، مثل شغال روی دو پا می نشست و پَروار می شد. تا خبر رسید. مثل برق و باد. مثل اَلو. تو باغ استانداری باید قزاق ها، مواجب بگیرها و هر چی بود و نبود با زنان شان، سر برهنه بروند. قصابِ قزاق، غیض کرد و زن و بچه شو فرستاد به جایی که دست گرگ نرسه. خودش افتاد به تویِ چاه شغاد! در هولی شَم، تخت
حضرت علی اصغر، فرزند ابا عبدالله‌ الحسین (ع) و رباب دختر امرء القیس‌بن‌عُدی است. علی در مدینه متولد شد.
علی اصغر؛ باب‌الحوائج کربلابه گزارش خبرنگارحوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حضرت علی اصغر در سفر حسینی از مدینه به مکه و از مکه به کربلا همراه کاروان بوده است. از سن او در هنگام شهادت حدود یک سال (بیش از نه ماه) گذشته است. وی، باب‌الحوائج کربلاست. حضرت علی اصغر به غربت حسینی لبیک گفت. هنگامی که در میدان کسی نمانده بود و
یکی از قابل توجه ترین اخبار روزهای اخیر ، نامه ویژه حجت الاسلام احمد مروی ، دستیار اختصاصی آستان قدس رضوی به مدیرکل رادیو و تلویزیون است که در آن استفاده از عنوان “آیت الله” برای خودش در متن برنامه ها است. با تعجب من نمی خواهم از این کلمه عالی استفاده کنم که نفهمم. این تعارف نیست. این کار درستی است و باید به همین جا ختم شود. ”
به گزارش ای ال ال سی ، مهرداد خدیر با این نمایش نکاتی را بیان کرد عصر ایران یادآور:
1. آیت الله یا حجت
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن عالم در پاسخ بوسیله نامه معماری کردن علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با موضوع «شیار مشی های طاسی این وزارتخانه» رخصت داد: «زمان حال که با رای نمایندگان مسوولیت جدید را بر عهده داری پژمان اید، با روحیه ای تازه و قوی برای گسترش صنعتی گردشگری و ادخال بیشتر پاره مخصوص در این زمینه و تنوع صنایع دستی و آبادانی شرایط صنعتگران ملی کشور تقلا نمایید، بوسیله گونه ای که این وزارتخانه
اصغر فرهادی فیلم جدیدش را در شیراز می سازد
فرهادی سال گذشته در گفت‌وگو با خبرنگار لاناسیون وعده داده بود: «آنچه می‌دانم این است که به احتمال زیاد فیلم بعدی‌ام را در ایران مقابل دوربین خواهد رفت».فیلمی که طبق شنیده‌ها در لوکیشن‌های شهر شیراز کلید خواهد خورد. ضمن اینکه گویا حضور بابک کریمی در یکی از نقش‌های اصلی فیلم هم قطعی شده است.
انجام پایان نامه یکی از اولویت های اصلی دانشجویان کارشناسی ارشد است. این موضوع از آن جهت اهمیت می یابد که پایان نامه تا حد زیادی بیانگر نتایج به دست امده سال تحصیلی شماست.
به طور کلی عوامل تاثیرگذار در قیمت انجام پایان نامه ارشد بصورت زیر دسته بندی می گردد:
رشته و گرایش،دانشگاه محل تحصیل، موضوع پایان نامه و حجم موارد مطروح شده در پروپوزال، مقطع محقق پایان نامه ، تعداد ساعات توافق شده برای آموزش پایان نامه ،
نرم افزار و یا نرم افزارهایی که در
حق
به گمان این حقیر این 2 گرم و شاید هم کم و شاید هم بیش را اگر انسان نگه دارد، اکثر راه را رفته است.
منطقیون در تعریف حدی انسان گفته‌اند که حیوان ناطق و عرض شود که انسانیت محقق نشود الا آن گاه که ناطقیت محقق شود و ناطقیت محقق نشود مگر پس از سکوت طولانی تا آن سکوت سبب شود که بذر نطق انسان شکوفا شود.
یادم نیست که از که بود که شنیدم که فرمودند که من سالیان دراز سکوت کردم تا توانستم این مطالب عالیه را بگویم.
به قول شیخنا بهایی:
عزت اندر عزلت آمد ای فل
بسم الله الرحمن الرحیم
دلم در خون شناور شد
صدا در سینه ام گم شد
گلو از سرب لبریز  و
سرم بر دار واعظ شد
#
چه در زندان 
چه در ساحل
چه در بزم و
چه در مهمانی واعظ
...
چه در محراب یک مسجد
چه در کرسی درس فیلسوف عاقل بالغ
اگر دیدی 
که دختی،
کودکی معصوم و بازیگوش
زفقر علم و دانش،
...
اگر یک دختری باشد 
عروس هجله یک نره پیر ظالم فرتوت
تو می مانی و وجدانی
که
از روح جوانمردی و انسانی
تهی گشته
(مرتضی متقیان)
تیری در بغل
به که پیری در بغل
(نقل مفهوم از سعدی)

فیلم همه می‌دانند اصغر فرهادی در حالی که در 8 بخش فستیوال گویا – اسپانیا- نامزد شده بود، هیچ جایزه‌ای را کسب نکرد. با این حال همه می‌دانند قرار است در آمریکا اکران شود.
در این مراسم «قهرمانان» ساخته خاویر فسر جایزه بهترین فیلم این جشنواره را از آن خود کرد.

ادامه مطلب
توضیح الرسائل کربلا نویسنده: سیدعلی اصغر علوی انتشارات: نشر سدید
توضیح الرسائل کربلا : چطور از دل ۱۸هزار نامه عاشق، ۳۰هزار قاتل ایجاد شد؟!

توضیح الرسائل کربلانویسنده: سیدعلی اصغر علویانتشارات: نشر سدید
معرفی:
«پاسخ‌های زیادی به معمای تاریخی «قلوبهم معک و سیوفهم علیک» داده شده است: دل‌هایی با او و شمشیرهایی بر او؟!این کتابی تلاشی است برای حل این معادله عجیب تاریخ که در مورد کوفیان گفته‌اند؛ «دل‌هایی با حسین، شمشیرهایی بر حسین!»این کتاب
اصغر فرهادی در تدارک ساخت فیلمی تازه
اصغر فرهادی سال گذشته در بخشی از گفت‌وگوی خود با خبرنگار لاناسیون وعده داده بود: «آنچه می دانم این است که به احتمال زیاد فیلم بعدی‌ام را در ایران مقابل دوربین خواهد رفت، برای من بسیار مهم و بهتر بگویم حیاتی است که نه تنها در ایران فیلم بسازم بلکه آن‌ها را در ایران به نمایش بگذارم.»این کارگردان ظاهراً قصد دارد فیلم تازه خود را در ایران بسازد. فیلمی که طبق شنیده ها در لوکیشن‌های شهر شیراز کلید خواهد خورد
بین ساواک و شیخ محمود حلبی مراسلاتی رد و بدل می شده است. بنابر محتوای برخی از این نامه ها حلبی آمادگی خود را برای ارائه هرگونه اطلاعاتی درباره فعالیت و نحوه عملکرد انجمن به مراجع امنیتی اعلام می کرد. یکی از مهمترین نامه ها که مبین ارتباط انجمن و ساواک است نامه حلبی به سرهنگ جعفری،رئیس اداره اطلاعات کشور در تاریخ ۱۳۴۵/۱/۶ درخصوص محودیت های فعالیت انجمن در یزد است. 
در بخشی از این نامه آمده است:«مخلص حلبی واعظ که به فرموده حضرت آیت الله گلپایگا
27 آذر 1377: درگذشت دانشمند و واعظ برجسته، حجت الاسلام محمدتقی فلسفی/ تصویری از منبرهای پرمخاطب مرحوم فلسفی پیش از انقلاب
دومی نداشت
♦️رهبر معظم انقلاب: «ایشان در آن زمان مباحثى را مطرح کردند - من یک وقت به خود آقاى #فلسفى هم گفتم - که باب جدیدى در منبر بود. اصلاً این چیزها معمول نبود در منابر دینى مطرح شود؛ مثل عدالت اجتماعى در اسلام. ایشان گشاینده‌ى راه جدیدى در فنّ و هنر منبر بودند. از لحاظ این فنّ و هنر، ما کسى را مثل آقاى فلسفى ندیدیم و نشنید
مشاوره انجام پایان نامه
انجام پایان نامه ارشد و انجام پایان نامه دکتری برای بسیاری از دانشجویان یک دغدغه اصلی در دوران تحصیلات تکمیلی به شمار می آید، بسیاری از دانشجویان در مسیر انجام پایان نامه خود نیاز به همراهی و مشاوره متخصصین این حوزه پیدا می کنند.
این مشاره شامل مراحل مختلفی می باشد از قبیل:
انتخاب موضوع
فصل اول پایان نامه
فصل دوم پایان نامه
فصل سوم پایان نامه
تحلیل آماری پایان نامه
نتایج پایان نامه و غیره
تقویم شیعه
دوازدهم ذی القعده
نامه‌ی حضرت مسلم علیه السلام به امام حسین علیه السلام
در این روز یا سیزدهم ذی القعده‌ی سال ۶۰ هجری قمری حضرت مسلم علیه السلام ۲۷ روز قبل از شهادتش نامه‌ای برای امام حسین علیه السلام نوشت و به آن حضرت خبر داد که اهل کوفه بر طاعت شما اجتماع نموده‌اند و منتظر آمدن شما هستند و در قسمتی از نامه چنین نوشتند:
«۱۸۰۰۰ نفر از اهل کوفه با من بیعت نموده‌اند. هنگامی که نامه‌ی من به شما رسید در آمدن تعجیل کنید، و السلام علیک
۱-۷-۲تعاریف عملیاتی

قوت­ها : عواملی که با بهره گرفتن از سوالات ۱, ۲, ۳, ۴, ۵, ۸, ۱۰, ۱۱, ۱۳, ۱۶ که در پرسش نامه محقق ساخته توسط مربیان و کارشناسان ذی ربط مورد ارزش گذاری قرار گرفت .

ضعف­ها: عواملی که با بهره گرفتن از سوالات  ۶, ۷, ۹, ۱۲, ۱۴, ۱۵ که در پرسش نامه محقق ساخته مورد ارزش گذاری قرار گرفت .

فرصت­ها : عواملی که با بهره گرفتن از سوالات  ۱, ۲, ۳, ۵, ۶, ۷, ۸, ۱۲, ۱۴, ۱۶ که در پرسش نامه محقق ساخته مورد ارزش گذاری قرار گرفت .

تهدیدات : عواملی که با بهره گ
من عمه هستم تو بابا محرم محسن ربانی بوستان کتاب قم
من عمه هستم تو بابا : روایت کربلا از زبان حضرت رقیه(س) خطاب به علی اصغر
من عمه هستم تو بابا : محسن ربانی، بوستان کتاب قم
معرفی:
اینبار کربلا را از زاویه نگاه دختر امام بخوانیماین کتاب را قلباً دوست دارم خیلی زیاد…از زبان حضرت رقیه (س) خطاب به حضرت علی اصغر است که در دنیای کودکانه خود از ابتدای همراهی بابا تا شهادت حضرت را روایت می‌کند و این جمله زیبا که : رابطه من و تو مثل رابطه عمه زینب و باباست

"مشاور ارشد"علی اصغر جلایی خالدی⭐️بیش از هزاران مشاوره موفق بدون ورزش و رژیمارسال سریع به کل کشورجهت مشاوره رایگان به آدرس اینستاگرام mr.jalaei0_o@ مراجعه کنید و یا از طریق شماره زیر در واتس آپ و یا تلگرام پیام بگذارید.تلفن تماس: 09363754686

⭕️ ۱۲ تشکل دانشجویی استان اصفهان طی نامه‌ای به حجت الاسلام و المسلمین آقای رئیسی، رئیس قوه قضائیه، ضمن بیان نکاتی درباره حاشیه‌های طرح سهمیه بندی بنزین، از وی خواستند در خصوص نظارت بر بازار و همچنین معرفی دست‌های پشت پرده آشوب‌ها و اغتشاشات اخیر اهتمام جدی داشته باشد.
متن کامل نامه در خبرگزاری تسنیم
متن کامل نامه در خبرگزاری دانشجو (SNN)
متن کامل نامه در سایت سازمان بسیج دانشجویی
متن کامل نامه در پایگاه خبری صاحب نیوز

#قوه_قضائیه
#تشک
لورن وارن محقق و نویسنده مسائل فراطبیعی، و الهام بخش فیلم های احضار در سن 92 سالگی از دنیا رفت. لورن و همسرش اد کتاب های زیادی از تجربیاتشان نوشتند. فیلم های زیادی از کتاب های این زوج که به اد و لورن وارن معروف هستند ساخته شد، یکی از این فیلم ها که از بقیه معروف و محبوب تر شد مجموعه فیلم های احضار است.
پست معمای اصغر آقا بیش از حد ساده‌لوحانه بود. همچین نوشته‌ای رو فقط از یک احمق می‌شه انتظار داشت. 
دنیای واقعی رو اگه طبق مثال قبل بخوایم پیش ببریم، اینطور می‌شه که اکثر مردم اصلاً نمی‌دونند نون تازه یعنی چه. حتی اگه اصغر آقا بهشون توضیح بده که نونِ تازه، سفت و خشکه، باور نمی‌کنند و نون‌های نرمی که از روزهای قبل مونده رو بر می‌دارند. نکته‌ی جالب اینکه حتی بعد از مصرف هم خوشحال‌ و راضی‌اند. چون درک تعیین‌شده‌ای از نون تازه دارند‌. ما «
به لطف حضرت حق، کتاب توجیه المسائل کربلا نوشته حجت الاسلام سید علی اصغر علوی ...
به چاپهفتم رسید
ویرایش دوم به همراه اضافات در قالب و محتوا
با مقدمه دکتر رضائیان

بهانه ها و توجیه هایی برای با حسین نبودن

#مدیر_در_مدار_کربلا
کانال انتشار و معرفی مجموعه کتاب های زیر خیمه حسین علیه السلام (تنها علاج)
سروش
https://sapp.ir/tanhaelaj
تلگرام
tanhaelaj@
در عکس نوشته
مخصوص شهادت حضرت علی اصغر شما کاربران عزیز سایت عکس نوشته می توانید عکس
نوشته های شهادت کوچکترین شهید دشت کربلا حضرت علی اصغر را همراه با متن
های شهادت حضرت علی اصغر مشاهده کنید و …
عکس نوشته مخصوص شهادت حضرت علی اصغر
آمد حسین، «اصغرخود» را به کف گرفت تیری گلویِ پاک خدا را هدف گرفت
ابلیس را ببین که چه فرق از علی شکافت صیاد را ببین که چه دُر از صدف گرفت
از عرش،‌ جبرییل امین، هَی‌کُنان رسید
عکس نوشته آی علی اصغر دردت به جانم
عک
قال السید الشهید سماحه آیت‌الله‌العظمی محمدباقر الصدر فی شان الامام الخمینی:ذوبّوا فی الخمینی فانّه ذابّ فی‌الاسلامو نحن نقول: اِنّا ذابّون فی الامامِ الخامنه‌ای فانّه ایضاً ذابّ فی الاسلامِ الحقیقی.و معناها الامام‌الخمینی و الامام‌الخامنه‌ای کلاهما ذابّان فی‌الاسلام.
دفاع از پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد
در دانشکده علوم قرآنی مراغه 
جلسه دفاع از پایان نامه با عنوان «حیات عقلانی و موانع آن از منظر قرآن کریم» با نگارش آقای محمد مهدی قاسمی، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد با راهنمایی حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید محمدی راد و داوری حجت الاسلام و المسلمین دکتر سبحانی در دانشکده علوم قرآنی مراغه برگزار شد. این پایان نامه در نهایت با نمره 5 /17 در دانشکده مراغه پذیرفته شد.
ادامه مطلب
نتایج غیر رسمی شمارش آرا حائزین بیشتری آرای استان کرمان تاکنون:حوزه انتخابیه کهنوج منصور شکراللهیحوزه انتخابیه بم حجت‌الاسلام غضنفرآبادیحوزه انتخابیه زرند عفت شریعتیحوزه انتخابیه رفسنجان حجت‌الاسلام جلالی حوزه انتخابیه بافت، رابر و ارزوئیه علی بختیاری
یا فاطمه اشفعی لنا فی الجنه
✅همایش روحانیت و طلاب استان البرز با حضور حجه الاسلام پور محمدی،دبیر عالی شورای روحانیت مبارز کشورو حجه الاسلام موسی پور معاونت جامعه روحانیت مبارز
شنبه ۱۰صبح مصلی امام خمینی (ره)
جامعه روحانیت مبارز استان البرز
نمونه آموزشی زیبایی از دوخت یک گل شقایق را در زیر می بینید که توسط خانم معصومه اصغر پور از آموزشگاه شب افروز؛ دوخته شده است. این گل شقایق بسیار زیبا بر پارچه ای سپید از جنس کتان و با نخ دمسه سوزن دوزی شده و برای سوزندوزی آن، از تکنیک های دوخت کوتاه و بلند و سایه روشن دوزی برگ و گل؛ استفاده شده است.
زیباست . اینطور نیست؟!!!!!!

ادامه مطلب

حجت السلام و المسلمین حاج علی اصغر تقوی در بیهود از توابع شهرستان قائن چشم به جهان گشود.پدر بزرگ ایشان در زهد و تقوا زبانزد بود. همین امر باعث شد که نام خانوادگیشان را تقوی بنامند.

حجت السلام و المسلمین حاج علی اصغر تقوی در بیهود از توابع شهرستان قائن چشم به جهان گشود.پدر بزرگ ایشان در زهد و تقوا زبانزد بود. همین امر باعث شد که نام خانوادگیشان را تقوی بنامند.اجداد مادری از سادات جلیل القدر سادات بیهود هستند. خانواده پدری و مادری ایش
گل های بنفشه همیشه زیبا هستند و سوزندوزی این گل ها هم، همیشه و در میان هر حلقه ای که قرار بگیرد می تواند دلنشین و پر از راز و رمز باشد. نمونه ای از دوخت بنفشه ها را در زیر می بینید که توسط خانم معصومه اصغر پور، از آموزشگاه شب افروز ؛ دوخته شده است. بنفشه هایی شاد و سرشار از حس خوب زندگی.
بسیار زیباست. اینطور نیست؟!!!!

ادامه مطلب
صنما با غم عشق تو چه تدبیر کنم               
تا به کی در غم تو ناله شبگیر کنم 
دل دیوانه از آن شد که نصیحت شنود             
مگرش هم به سر زلف تو زنجیر کنم 

آنچه در مدت هجر تو کشیدم هیهات               
در یک نامه محال است که تحریر کنم 
گر بدانم که وصال تو به این دست دهد           
دین و دل را همه دربازم و توفیر کنم 

دور شو از برم ای واعظ و بیهوده مگوی           
من نه آنم که دگر گوش به تزویر کنم 

نیست امید صلاحی زفساد حافظ                 
 چون که تقدی
صنما با غم عشق تو چه تدبیر کنم               
تا به کی در غم تو ناله شبگیر کنم 
دل دیوانه از آن شد که نصیحت شنود             
مگرش هم ز سر زلف تو زنجیر کنم 

آنچه در مدت هجر تو کشیدم هیهات               
در یک نامه محال است که تحریر کنم 
گر بدانم که وصال تو به این دست دهد           
دین و دل را همه دربازم و توفیر کنم 

دور شو از برم ای واعظ و بیهوده مگوی           
من نه آنم که دگر گوش به تزویر کنم 

نیست امید صلاحی زفساد حافظ                 
 چون که تقدی
ولاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون
امت اسلامی بار دیگر شاهد جنایتی ددمنشانه ،آنهم نسبت اهل علم و سلسله جلیله روحانیت شد
این عمل کور ،دستهای پلید ضد انقلاب را به خون شخصیتی خدوم ، مردمی و مدافع حریم ولایت آغشته ساخت .
حجت الاسلام و المسلمین خرسند  ره  که اخرین لحظات عمر پربرکتش را
ادامه مطلب
به گزارش عصرحباد؛ دوازدهمین همایش جهانی شیرخوارگان حسینی در مرکز بخش حبیب آباد به همت هیئت رایة العباس-رهروان شهدا و هیئت محبان حضرت قاسم (ع) در خیمه هیئت محبان حضرت قاسم (ع) واقع در بلوار شهید بهشتی ، جنب حوزه بسیج امام علی (ع) ساعت 8:30 دقیقه ی صبح روز جمعه 15 شهریور همزمان با سراسر کشور برگزار می گردد.
برنامه های این همایش سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین کاظمی ، مداحی حاج اکبر صادقی، کربلایی سید سعید نریمانی و حاج حسن هوشیار، نذر نامه خوانی و اس
ﺣﺞ ﻗِﺮآن
ﻣﺴﺄﻟﻪ71ـ ﻔﺖﺣﺞﻗِﺮﺍﻥﻣﺎﻧﻨﺪﺣﺞﺍِﻓﺮﺍﺩﺍﺳﺖﺑﺎﺍﻦﺗﻔﺎﻭﺕﻪﺩﺭﺣﺞﻗِﺮﺍﻥﺑﺎﺪﺩﺭﺣﺎﻝﺍﺣﺮﺍﻡﻗﺮﺑﺎﻧﻫﻤﺮﺍﻩﻣﺤﺮِﻡﺑﺎﺷﺪ،
ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﻦﺩﺭﺍﻦﺻﻮﺭﺕﻗﺮﺑﺎﻧ ﺑﺮ ﺍﻭ ﻭﺍﺟﺐ ﺍﺳﺖ. ﻫﻤﻨﻦ ﺩﺭ ﺣﺞ ﻗِﺮﺍﻥ، ﺍﺣﺮﺍﻡ ﻫﻢ ﺑﺎ ﻟﺒ ﻔﺘﻦ ﻣﺤﻘّﻖ ﻣ ﺷﻮﺩ ﻭ ﻫﻢ ﺑﺎ ﺍِﺷﻌﺎﺭ ﺎ ﺗﻘﻠﺪ. )1( ﻭﻟ ﺩﺭ ﺣﺞ ﺍِﻓﺮﺍﺩ ﻓﻘﻂ ﺑﺎ ﻟﺒ ﻔﺘﻦ ﻣﺤﻘﻖ ﻣ ﺷﻮﺩ
 جلسه دفاع از پایان نامه
کارشناسی ارشد
جلسه دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد، متعلق به دانشجو خانم  فرزانه اسدی، با موضوع « فرهنگ مقاومت و استکبار ستیزی در قرآن » روز یک شنبه بیست و پنجم فروردین ماه در سالن کنفرانس دانشکده علوم قرآنی مراغه برگزار شد. 
این پایان نامه با راهنمایی حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید محمدی راد و داوری دکتر احد داوری دفاع گردید.
تقویم شیعه
هفتم رجب
طلب امام رضا علیه السلام برای ولایتعهدی
در هفتم رجب سال ۲۰۰ هجری قمری، مامون (لعنت الله علیه) برای امام رضا علیه السلام نامه‌ای نوشت و در آن نامه امام رضا علیه السلام را برای ولایتعهدی به مرو احضار کرد.
تقویم شیعه، نوشته استاد حجت الاسلام عبد الحسین بندانی، صفحه ۱۸۹
آئین تکریم و معارفه ائمه جمعه شهر باغستان و اندیشه در سالن جلسات فرمانداری شهریار برگزار شد.
در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات ارزشمند حجت الاسلام سادات رسول ، حجت الاسلام والمسلمین بنی احمدی به عنوان امام جمعه جدید شهر باغستان معرفی شدند.
گزارش تصویری
✨✨منبراخلاقی عالی 
✳️حجت الاسلام عالی☘کبوتربازهایی که پول برای امام صادق(ع) جمع کردند☘
مفضل ابن عمر از شاگردان خوب امام صادق علیه السلام بود. در کوفه زندگی می کرد و با افرادی که کبوترباز بود نشست و برخاست می کرد. 
بعضی از مقدسین کوفه خیلی ناراحت شدند که او شاگرد امام صادق علیه السلام است چرا باید با آنها رفت و آمد کند. وقتی مقدسین به مدینه برگشتند به امام صادق علیه السلام موضوع را اطلاع دادند. 
حضرت چیزی نفرمود و نامه ای به آنها داد و فرمو
إن الفتن والأحداث التی تجری على أمتنا الإسلامیة تثبت أن كل حركة شعبیة فی أی مكان، إن كانت غیر مرتبطة بالقیادة الشرعیة المتمثلة بولیّ امر المسلمین الإمام الخامنئی دام ظله، فمصیرها الانحراف عن أهدافها. فلا سبیل أمامها إلا أن تُسرَق أو یندسّ بین جمهورها من یحرفها عن أهدافها وأغراضها الأصیلة الأولى، ومن ثَمّ لا یجنی الشعب من ثورته ما كان یرجو. لم تكن سنن الله تسمح بنجاح شعب وغلبته على أعدائه من دون قائد. ومما لا شك فیه أنه إن اتُّبِع القائد ا
فضیلت خواندن دعای مجیر
حجت الاسلام و المسلمین صادقی واعظ با اشاره به اینکه دعای مجیر مهم‌ترین ابزاری است که خداوند تمام سختی‌ها، غم و اندوه و مشکلات را رفع میکند و ماندگارترین، ثابت‌ترین و سالمترین شرایط را برای کسی که آن را بخواند مهیا می‌کند، تصریح کرد: خداوند به حضرت موسی(ع) می‌فرماید: بندگانم هر گاه از همه جا ناامید شوند و فقط به خدا امید داشته باشند آنگاه تمام سختی هایشان توسط خداوند رفع می‌شود.
وی افزود: گفتن جمله ؛ أَجِرْنَا مِنَ
خاطرات حجت الاسلام قرائتی : یکبار سخنی از ایشان شنیده باشی کتاب را از دست نمی دهی

خاطرات حجت الاسلام قرائتینویسنده: محسن قرائتیانتشارات: موسسه درسهایی از قرآن
معرفی:
گاهی وقت ها در خاطرات آدم های مشهور نکاتی هست که از یک کتاب یا یک سخنرانی بیشتر انسان را تکان می دهد. به خاطر همین همیشه سعی کنید خواندن این کتاب ها را از دست ندهید.
بریده کتاب:
روزهای اول ازدواجم بود، با همسرم آمدم قم وخانه ای اجاره کردیم یک اطاق ۱۲متری داشتیم، ولی یک فرش ۶متری
ولایت امیر المومنین علیه السلام مهم‌ترین رکن دین اسلام
ثقة الاسلام کلینی رضوان الله علیه روایت کرده است:
۸- علی بن إبراهیم، عن صالح بن السندی، عن جعفر بن بشیر، عن أبان عن فضیل، عن أبی جعفر (علیه السلام) قال: بنی الاسلام على خمس: الصلاة والزكاة والصوم والحج والولایة ولم یناد بشئ ما نودی بالولایة یوم الغدیر.
امام باقر علیه السلام فرمودند: اسلام بر پنج چیز بنا شده است: نماز، زکات، روزه، حج و ولایت؛ و هیچ چیز به اندازه ولایت در روز غدیر بر آن تاکی
انتخاب
عنوان خوب برای پایان نامه : چرا باید به دنبال یک عنوان خوب برای پایان
نامه باشیم؟ ویژگی های یک عنوان مناسب چیست؟ موضوع پایان نامه خود را چگونه
انتخاب نماییم ؟ این سوالها و از این دست سوالات چیزهایی است که ذهن اکثر
دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکتری را همواره به خود مشغول کرده است .
 انتخاب موضوع یا عنوان خوب برای پایان نامه. با توجه به این موضوع که
نوشتن بخش های مختلف پایان نامه
نیازمند کار و توجه ویژه ای است به همین دلیل بیشتر دا
ثقه الاسلام تبریزی، یکی از رهبران جنبش مشروطه ایران، در نامه ای سرگشاده خطاب به علمای حوزه علمیه نجف، مطالب مهمی پیرامون مشروطه خواهی، رفع ابهامات آن، پاسخ به انتقادات، آیندۀ جنبش و سایر مسائل و مشکلات ایران که نیاز به مشروطه را واجب می نماید، بیان می کند. این نامه، پژوهشگران را به طور خلاصه و مفید با مشروطه و مشروطه خواهی آشنا می کند.
این رساله، به صورت دقیق ویراسته و تعلیقاتی نیز بر آن نوشته شده است. با کیفیت تایپ و صفحه بندی با کیفیت و رف
اوایل بهم می گفت آجی
بعد شد مامان
بعد تر آله
فکر می کنین چند وقته چی صدام می زنه؟ نامه!

+تو خونه ما، آدم بزرگا هم مثل بچه ها حرف میزنن.حالا گفت و گوی  این چند وقت  اخیر این طوری صورت می گیره:نامه یه چای میریزی برامون؟ نامه میای بریم بیرون؟ گوشی رو بده به نامه.نامه کجایی؟نامه کجا میری؟!
*نامه صورت دیگری از فاطمه است که خواهرزاده ی دو ساله ام مرا صدا میزند :)
++اون یکی خواهر زاده ام که بزرگتره بهم میگه: خاله فاطمه..اما وقتی خیلی دوستم داره و میخواد
با تشکر از استاد بزرگ جناب دکتر علی اصغر جهانگیری کارآفرین برجسته ایران . 
سایت اصلی ایشان: 

http://bonyadjahangiri.com/

من به افتخار ایشان این وب را طراحی کردم و تمام منابع این سایت از کتب و سایت دکتر جهانگیری است.
با احترام سید رامتین غفاری راد

ارزش عقل
۲٤- علی بن محمد، عن سهل بن زیاد، عن إسماعیل بن مهران، عن بعض رجاله، عن أبی عبد الله علیه السلام قال: العقل دلیل المؤمن.
امام صادق علیه السلام فرمودند: عقل، راهنمای مومن است!
الکافی، تالیف ثقة الاسلام کلینی، جلد ۱، صفحه ۲۵، حدیث ۲۴، چاپ دار الکتب الاسلامیة
( این نامه هم اکنون در موزه گلستان نگهداری میشود)

این ماجرای واقعی در مورد شخصی به نام نظرعلی طالقانی است

که در زمان ناصرالدین شاه ،دانش اموزی در مدرسه ی مروی تهران بود
و بسیار بسیار آدم فقیری بود.

یک روز نظرعلی به ذهنش می رسد که برای خدا نامه ای بنویسد.

نامه ی او در موزه ی گلستان تهران تحت عنوان "نامه ای به خدا" نگهداری می شود.

مضمون این نامه :

بسم الله الرحمن الرحیم

خدمت جناب خدا !

سلام علیکم ،
اینجانب
ادامه مطلب
زندگی نامه شیخ کلینی(ره)
شیخ محمد بن یعقوب بن اسحاق کلینی در زمره بزرگانی است که در عهد امامت امام یازدهم(ع)در قریه ای به نام کلین واقع در 38 کیلومتری جنوب غربی شهر ری چشم به جهان گشود. وی از بزرگان شیعه در زمان غیبت صغرا در نیمه دوم قرن سوم و نیمه اول قرن چهارم هجری به شمار می رود. شیخ کلینی پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی برای پیمودن مدارج کمال انسانی شافعی، حنفی و شیعی به ارائه آرا و نظرات خود می پرداختند. شیخ نیز ضمن ادامه تحصیلات خود با عقاید م
آیین شیرخوارگان حسینی با حضور پرشور مادران و شیرخوارگان عاشورایی در روز ششم محرم در سراسر کشور برگزار شد.
این مراسم در بیش از ۵ هزار نقطه از ۳۲ استان کشور برگزار شد، به جز ایران اسلامی همایش شیرخوارگان حسینی در بیش از ۴۰ کشور جهان هم برگزار می‌شود.
این مراسم در نخستین جمعه در دهه اول محرم هر سال برگزار می‌شود و به منظور گرامیداشت مقام طفل شیرخواره امام حسین(ع) و شهادت مظلومانه‌اش، باحضور کودکان شیرخوار و مادرانشان برگزار و عاشقان اباعبدا
نمی دونم چه حکمتی هست ولی این حجم از نافرمانی خدا اونم تو این مملکتی که افتخار نوکری حضرت ولیعصر رو داره ظلم بزرگی هست به هر دری که وارد بشم هزاران سال حرف داره 
از خلاصه این حرفای علی اصغر درونم به این میرسم که حد اقل تو خونه قاضی باید گردو ها حساب و کتاب داشته باشه آخه حکم خدا که وابسته به حرف چهار تا حروم خور اهل گناه اونور آبی نیست 
با خودم میگم نکنه به خاطر دست کم گرفتن حکم خدا علما مون چوب بخورن؟
ما که مثل همیشه علی اصغر رو با یه جوک سرگرمش
خب بعد از مدت ها وقت آن شد یک پس دیگر درباره انجام پایان نامه برای شما عزیزان بنویسم که اینار رشته حسابداری را برای شما انتخاب کرده ایم.
دوستان زیادی از ما سوال کردند که کسانی که در رشته حسابداری مشغول به تحصیل هستند چگونه می توانند یک پایان نامه خوب بنویسند؟
قبلا هم گفته ایم فرق نمی کند که چه رشته ای می خوانید و باید برای انجام پایان نامه خود وقت کافی بگذارید زیرا همه چی به پایان نامه شما دارد و اگر بخواهید یک جای خوب استخدام شوید، حتما باید
نقد فیلم خانه‌ ای در خیابان چهل و یکم؛ 
کارگردان‌های بزرگ زیادی در سینمای ایران وجود دارند که کارشان را از دستیاری دیگر کارگردان‌ها آغاز کرده و پس از سال‌ها تلاش در پشت دوربین به عنوان دستیار یا سایر پست‌های اجرایی که کمتر دیده می‌شوند، با نخستین فیلمشان رسماً اعلام استقلال وجودی نموده‌اند.
حمیدرضا قربانی هم یکی از همین دستیاران سابق و کارگردان‌های امروز است که نقطه پررنگ و درخشان کارنامه او، تا پیش از ساخت نخستین فیلمش یعنی «خانه‌
هوالجمیل
الهه آبها
دل عالم برای او کباب است
ز داغش هسته هستی مُذاب است
به اذن حق تعالی ، تا قیامت
رباب از داغ اصغر ربِّ آب است
کلید
خدا را آیت عظماست اصغر
ولا را عروۀ الوثقاست اصغر
اگرچه کوچک است اما ز رفعت
کلید کل مشکلهاست اصغر
والسلام
محمد حسین صادقی (غلام) - زرقان فارس - 19/8/1398
✅دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر البرز با امام جمعه محترم شهر جدید هشتگرد حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین صفدری و رئیس بنیاد غدیر شهرستان، دیدار کرد.
در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین فتحی به تشریح سیاست های کلی و برنامه های بنیاد بین‌المللی غدیر استان پرداختند و خاطرنشان کردند در زمینه های علمی و فرهنگی نهایت همکاری خواهد شد. ▫️هم چنین برنامه های پیشنهادی و نیز برنامه ششماهه اول سال ۹۹ تقدیم ایشان شد.
▫️از همراهی برادر عزیز و رابط غدیر
1. نامه راجع به لایحه بودجه
2. نامه نخست به رئیس محترم جمهور
3. نامه به رئیس محترم مجلس دربارۀ تعارض منافع عمومی و خصوصی پزشکان
4. نامه دوم به رئیس محترم جمهور (نامه تبیینی مربوط به مورد 2) دربارۀ راهکارهای کوتاه و میان مدت دربارۀ بهبود محیط کسب و کار
سلام خدمت دوستان عزیز و همراه همیشگی وبلاگ ما. در این پست قصد داریم راجب ویژگی یک پایان نامه خوب صحبت کنیم که چه کارهایی باید انجام دهید و چگونه می توانید در نوشتن یک پایان نامه حرفه ای موفق باشید.
همانطور که می دانید یک پایان نامه خوب مقاله بیس است. یعنی اینکه شما براحتی باید بتوانید از یک پایان نامه مقاله در سطح بین المللی استخراج کنید.
دومین نکته اینکه پایان نامه شما نباید عنوان تکراری داشته باشد و کاملا باید نو و دست اول باشد.
سوم نکته پای
خبر فوری
پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز در شبکه های اجتماعی ایتا، سروش و اینستاگرام راه اندازی شد.

اینستاگرام: instagram.com/mousavifard_ir
سروش: sapp.ir/mousavifard_ir
ایتا: eitaa.com/mousavifard_ir
به فصل زیبای پایان نامه نزدیک شدم. یعنی رسیدم
اون نمره زیبا و قشنگی که سر درس سمینار گرفتم باعث شد از هرچی پایان نامه است زده بشم
حالا چاره ای نیست دیگه
بریم ببینیم تهش چی میشه
هر الاغی هم از راه میرسه میپرسه پایان نامه ام رو چی کار کردم
آقا جان سخته ننوشتم!
کلا من آدم کارهای سختم
انجامشون نمیدم!
انقدر عصابم خورده که به همه چیز و همه کس فحش میدم :)
✅کتاب های مرتبط :پیش درآمدی بر مکتب شناسی فقهی - سعید ضیایی فرمکتب فقهی امام خمینی(ره) - سعید ضیایی فرمکتب اجتهادی آیت الله بروجردی - خانم اخوان صرافمکتب اجتهادی آخوند خراسانی - مصطفی محقق دامادمکتب اجتهادی سید طباطبایی یزدی - مصطفی محقق داماد
دانلود حل المسائل کتاب «جبرخطی و ماتریس ها» تألیف دکتر منصور واعظ پور
(در صورت خرید بیش از 49 هزار تومان، بقیه فصول را به عنوان هدیه دریافت خواهید کرد)
❶ تمرینات حل شده از فصل 1:
بخش 1.1: تمرینات شماره 1، 2، 3، 4، 6، 7، 8، 9، 10، 11، 12، 14، 15، 16
بخش 2.1: تمرینات شماره 1، 2، 3، 4، 5، 6، 7، 8، 9، 10
بخش 3.1: تمرینات شماره 1، 2، 3، 4
بخش 4.1: تمرینات شماره 1، 2، 3، 4، 5، 6، 7، 8، 9
برای مشاهده نمونه حل از فصل 1، اینجا را کلیک کنید.
(نوع فایل: pdf)(تعداد صفحات: 22 صفحه)(حجم فایل: 8 مگابای
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
حجة الاسلام یا آیة الله !؟
اخیراً دوباره بحث حجت‌الاسلام و آیت‌الله درباره آقای #رئیسی مطرح شد،‌ لازم دیدم نکاتی رو بگم:
در تاریخ شیعه، تقریبا هیچ (شما بخوانید هیچ) قاعده‌ای برای این القاب وجود نداشته. بزرگترین علمای اسلام به اسم شیخ و سید و شهید و ... مطرح بودن. مثل شیخ طوسی، شیخ‌ انصاری، سید مرتضی و شهید اول و ثانی. بعضی القاب تقریبا اختصاصی بودن؛ مثلا وقتی توی فقه میگن «آیت‌الله»، مخصوص علامه حلی است یا «شیخ‌
 داستان دانشجوی جوانی است که قصد دارد برای پایان نامه‌اش روی تعدادی زندانی‌ تحقیق کند. ده‌نمکی قصد دارد در این فیلم تاثیر معنویات بر زندانی‌ها را به تصویر بکشد.
بهنوش بختیاری, هدایت هاشمی, بهنام تشکر, هومن برق نورد, بهاره افشاری, اصغر نقی زاده, رسول نجفیان, امیر نوری, برزو ارجمند, کریم قربانی

دانلود با لینک مستقیم رمز فایل : www.hajiland.blog.ir پیشنمایش نویسنده : حاجی لند
ولایت امیر المومنین علیه السلام مهم‌ترین رکن دین اسلام

✍ ۸- علی بن إبراهیم، عن صالح بن السندی، عن جعفر بن بشیر، عن أبان عن فضیل، عن أبی جعفر (علیه السلام) قال: بنی الاسلام على خمس: الصلاة والزکاة والصوم والحج والولایة ولم یناد بشئ ما نودی بالولایة یوم الغدیر.

امام باقر علیه السلام فرمودند: اسلام بر پنج چیز بنا شده است: نماز، زکات، روزه، حج و ولایت؛ و هیچ چیز به اندازه ولایت در روز غدیر بر
ادامه مطلب
با عرض تبریک و شاد باش  عید بزرگ مبعث خدمت تمامی مسلمانان جهان ، پایگاه اینترنتی جناب حجت الاسلام حامد کاشانی را به شما عزیزان معرفی می کنیم.
این پایگاه به جمع آوری و انتشار سخنرانی ها و آثار جناب حجت الاسلام کاشانی در زمینه های مختلف از جمله تاریخ تحلیلی اسلام و سیره اهل بیت سلام الله علیه می پردازد. شنیدن و مطالعه سخنرانی ها و  آثار ایشان را در اوقات فراغت و روزهای در خانه ماندن به شما پیشنهاد می کنیم.
http://www.hkashani.com
برگزیده های این پایگاه،
از سمت راست : مرحوم حاج مصطفی فقیه(شبیه حضرت عباس)، مرحوم حجت الاسلام سید علی اکبر مومنی(شبیه حضرت علی اکبر)، حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد مومنی(شبیه حضرت قاسم)، سید علی مومنی(شبیه طفلان) / تعزیه 72 تن دهه چهل حبیب آباد برخوار
مرحوم حجت الاسلام سید علی اکبر مومنی (1358 - 1324)، فرزند روحانی جلیل القدر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مرتضی مومنی علاوه بر دروس حوزوی، دروس دانشگاهی را تا سطح کارشناسی در دهه پنجاه در دانشکده علوم معقول و منقو
هوالجمیل
الهه آبها
دل عالم برای او کباب است
ز داغش هسته هستی مُذاب است
به اذن حق تعالی ، تا قیامت
رباب از داغ اصغر ربِّ آب است
کلید
خدا را آیت عظماست اصغر
ولا را عروۀ الوثقاست اصغر
اگرچه کوچک است اما ز رفعت
کلید کل مشکلهاست اصغر
والسلام
محمد حسین صادقی (غلام) - زرقان فارس - 19/8/1398
روی بنما و مرا گو که ز جان دل برگیرپیش شمع آتش پروانه به جان گو درگیر
در لب تشنه ما بین و مدار آب دریغبر سر کشته خویش آی و ز خاکش برگیر
ترک درویش مگیر ار نبود سیم و زرشدر غمت سیم شمار اشک و رخش را زر گیر
چنگ بنواز و بساز ار نبود عود چه باکآتشم عشق و دلم عود و تنم مجمر گیر
در سماع آی و ز سر خرقه برانداز و برقصور نه با گوشه رو و خرقه ما در سر گیر
صوف برکش ز سر و باده صافی درکشسیم در باز و به زر سیمبری در بر گیر
دوست گو یار شو و هر دو جهان دشمن باشبخت گو پش
سفارش رساله
انجام پایان نامه ارشد و انجام پایان نامه دکتری برای بسیاری از دانشجویان یک دغدغه اصلی در دوران تحصیلات تکمیلی به شمار می آید، بسیاری از دانشجویان در مسیر انجام پایان نامه خود نیاز به همراهی و مشاوره متخصصین این حوزه پیدا می کنند.
این مشاره شامل مراحل مختلفی می باشد از قبیل:
انتخاب موضوع
 نگارش پروپوزال
فصل اول پایان نامه
فصل دوم پایان نامه
فصل سوم پایان نامه
تحلیل آماری پایان نامه
نتایج پایان نامه و غیره
دچارم به ملال و چیزی‌رو می‌خوام که هیچ وقت نخواهد بود. یک انیس و مونس، یک عاشقِ تا همیشه عاشق، یک دوست... می دونم محقق نخواهد شد. می‌دونم ظرف دنیا گنجایش چنین چیزی رو نداره. می‌دونم همه‌ی این فکرها عبثه. می‌دونم اگر بخوام در این حال بمونم باید فقط درد بکشم. چرا واقعا من فقط همین رو از دنیا می‌خوام؟ کوچیک نیست؟ کم نیست؟ شاید چون دست نیافتنیه می‌خوام و الا چیزی چنان خواستنی‌ هم نیست که باید. چی بخوام جاش؟ مطالعه پیشرفت. این محقق شدنیه و این چ
آشنایی با بخش نامه های نهج البلاغه (نامه شناسی نهج البلاغه)

تعداد نامه‌ ها
موضوع نامه ها
طولانی‌ترین و کوتاه‌ترین نامه ها
مخاطب نامه ها
نامه های مشهور
ترتیب نامه ها
زمان و مکان نامه ها

لطفا کلیپ رو در "ادامه مطلب" ببینید و به دوستانتون هم ارسال کنید
ادامه مطلب
حجت‌الاسلام والمسلمین بنی احمدی ،امام جمعه باغستان در شبهای دهه اول محرم امسال بهمراه حجت الاسلام والمسلمین موسی پور از اساتید محترم حوزه و دانشگاه با حضور در مراسم عزاداری وسوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)از نزدیک در جریان برنامه های هیئات مذهبی قرار گرفتند.امام جمعه باغستان در این بازدیدها رهنمودهایی را در جهت رفع کمبودهای هیئات و برگزاری هرچه بهتر مراسم این دهه بیان داشتند. 
پایان نامه یکی از واحدهای درسی در دانشگاه است که شما باید حتما برای فارغ التحصیل شدن باید آن را به نحو احسن انجام دهید. انجام پایان نامه حقوق یکی از دشوارترین پایان نامه ها در رشته انسانی است و به صورت کامل توضیح می دهیم که چگونه باید انجام دهید. این مقاله بخشی کپی شده از موسسه انجام پایان نامه مشاوران تهران است که در ادامه به آن می پردازیم.
ادامه مطلب
مراسم تکریم و معارفه مدیریت حوزه علمیه مولود کعبه شهرستان جاسک با حضور حجت الاسلام والمسلمین حقیقی مدیر کل حوزه های علمیه استان و همچنین امام جمعه شهرستان و جمعی از مسئولان شهرستانی انجام شد.

در این مراسم از خدمات سه ساله حجت الاسلام والمسلمین عباس ذاکری تشکر و حجت الاسلام والمسلمین موسی شمس الدینی به عنوان مدیر جدید حوزه علمیه مولود کعبه شهرستان جاسک آنجام شد.

سخنرانان توانمند:
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر موسوی(سید التواب)
حجت الاسلام شیخ روح الله بذر فروش
---------------------------------------------
مداحان گرامی:
حمید رضا ملاشاهیقاسم زاهدیمحسن زارعیسید علی هاشمیمحمد علی نجیعیعلی ظهوریامیر حسین خانی
#فانوس دوره تربیتی و فرهنگی فانوس1 به توفیق الهی امسال برای اولین بار در سطح بخش دستگردان برگزار شد. که بنده توفیق حضور و خدمت به 150 نفر از نوجوانان و جوانان عزیز شرکت کننده در این اردو رو داشتم. ‌ دوره ای با طعم مباحث معرفتی (شبهات_مهدویت_سوادرسانه)  و مباحث فرهنگی و تفریحی مانند استخر، کوهنوردی، چشمه آبگرم ومسابقات انفرادی و گروهی در این دوره فرصت استفاده از محضر اساتید عزیزی همچون حجت‌الاسلام #انواری و حجت‌الاسلام #تکمیلی و استاد براتی ع
منصور هم‌سن و سال پسرعمویش علی‌اکبر بود اما از کودکی با بزرگتر از خودش بُر خورده بود و همبازی پسرعموهای بزرگتر از خودش شده بود، محمدتقی و علی‌اصغر. شاید چون منصور کمی زودتر از همسن‌هایش بزرگ شده بود. زودتر از هر پسر دیگری برای خرجی کار کرده بود و طعم زحمت کشیدن و البته زیر بار حرف زور نرفتن را چشیده بود. محمدتقی را در جوانی با دستان خودش خاک کرده بود. تصادفی کیلومترها دورتر از خانه حین ماموریت جانش را گرفته بود و منصور اولین کسی بود که خودش
الف) بنده با حجاب اجباری مخالف هستم و حتی نسبت به خود مسئله حجاب هم مواضع گوناگونی دارم. اما متاسفانه میبینم خانم مسیح علینژاد حتی روی دختران مدرسه ای هم موثر بوده  و باید گفت واقعا جای تاسف داره اینکه انسانی ندانسته رفتاری بکند و حالا تحت تاثیر جریانی و از روی عدم آگاهی عکس آن عمل را انجام دهد.از حجاب ندانسته به کشف حجاب ندانسته ! آن مسئله ای که مهم تر از آزادی باشد ؛ مسیر رسیدن به آن آزادیِ مد نظر هست.آزادی که از روی عدم شناخت و ناآگاهی و بزدل
(در صورت خرید بیش از 49 هزار تومان، بقیه فصول را به عنوان هدیه دریافت خواهید کرد)
(تأییدیه زرین پال)
(کل فصل به جز تمرین 10.4.1 و تمرینات بخش 5.1)
بخش 1.1: تمرینات شماره 1، 2، 3، 4، 5، 6، 7، 8، 9، 10، 11، 12، 13، 14، 15، 16
بخش 2.1: تمرینات شماره 1، 2، 3، 4، 5، 6، 7، 8، 9، 10، 11
برای مشاهده نمونه حل از فصل 1، این
(تأییدیه زرین پال)
(کل فصل به جز تمرین 10.4.1 و تمرینات بخش 5.1)
بخش 1.1: تمرینات شماره 1، 2، 3، 4، 5، 6، 7، 8، 9، 10، 11، 12، 13، 14، 15، 16
بخش 2.1: تمرینات شماره 1، 2، 3، 4، 5، 6، 7، 8، 9، 10، 11
برای مشاهده نمونه حل از فصل 1، این
اطلاعیه دهه دوم فاطمیه از 1398/11/05                بمدت5شب از ساعت 21 الی 23 شب

سخنرانان :حجت الاسلام  رنجبریان                حجت الاسلام احمدی نژاد مداحان :کربلائی محمدحسین صالحی 
کربلائی اکبر فرامرزی
روزشهادت دسته روی بصرف ناهار

تسلیت یا بقیة الله   خ طالقانی(بربری خیل)اباذر7فاطمیه ومهدیه   ستادبرگزاری دهه دوم فاطمیه(س) آمل

عاقبت گرانی
ثقة الاسلام کلینی قدس سره روایت کرده است:
٦- محمد بن یحیى، عن أحمد بن محمد، عن محمد بن إسماعیل عن أبی إسماعیل السراج، عن حفص بن عمر، عن رجل، عن أبی عبد الله علیه السلام قال: غلاء السعر یسیئ الخلق ویذهب الأمانة ویضجر المرء المسلم.
امام صادق علیه السلام فرمودند: «گرانی قیمت‌ها مردم را بدخلق می‌کند، امانت‌داری را از بین می‌برد و مسلمان در فشار و سختی را به ستوه می‌آورد.»
الکافی، تالیف ثقة الاسلام کلینی، جلد ۵، صفحه ۹۷، حدیث ۶، چاپ
معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات به برخوار سفر خواهد کرد + جزئیاتبه گزارش عصرحباد؛ حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری، معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات کشور فردا (پنجشنبه ۱۴ آذر) به شهرستان برخوار سفر خواهد کرد.
وی در این سفر در جلسه شورای اداری شهرستان برخوار حضور پیدا خواهد کرد.
گفتنی است امروز (چهارشنبه ۱٣ آذر) حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه به اصفهان سفر کرده است.
مراسم آغاز سال  تحصیلی 98-99 همزمان با مراسم تکریم و معارفه مدیر جدید مدرسه امام موسی کاظم (ع) شهرستان جاجرم در روز سه شنبه 26 شهریور ساعت 9:00 صبح در محل مسجد امام موسی کاظم علیه السلام واقع در مدرسه علمیه امام موسی کاظم علیه السلام با حضور مسئولین ادارات مرتبط با حوزه های علمیه از جمله سازمان تبلیغات اسلامی ،کمیته امداد امام خمینی ، نمایندگان ولی فقیه در سپاه و نیروی انتظامی و رئیس نیروی انتظامی شهرستان جاجرم برگزار گردید.این مراسم با تلاوتی چ
با توجه معرفی و تایید معاونان محترم بنیاد بین المللی غدیر استان البرز، اولین نشست معاونان به زودی برگزار می شود.

معاونان محترم بنیاد:
معاونت علمی پژوهشی: حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد علی انصاری
معاونت فرهنگی تبلیغی: حجت الاسلام و المسلمین سید رضا موسوی
معاونت امور بانوان: سرکار خانم سرگزی
معاونت مالی و پشتیبانی: جناب آقای علیرضا صبری
نامه رسان نامه ی من اورسان
کنج قفس مانده غزل گو رسان
نام و نشانی که همان کوی عشق
شرح پریشانی وهمگوی عشق
نامه رسان درچوزدی وانکرد
پشت دراو هست که حاشانکرد
اول ازاورخصت اعجاز کن
نامه رسان نامه ی من باز کن
نامه ی من را همه ازرو بخوان
ازغم وازغصه ی آهو بخوان
زنده مرادر،دمِ در خاک کن
اشک من واشک خودت پاک کن
(علی خودى آغمیونی)
با توجه به امضای تفاهم نامه فی مابین موسسه فرهنگی هنری قرآنی ثقلین میبد و دانشگاه میبد و به پیشنهاد ریاست نهاد رهبری دانشگاه حجت الاسلام مروتی کلاسهای حفظ قران ویژه دانشجویان دختر با حضور اساتید حفظ و تدبر قرآن کریم موسسه فرهنگی هنری قرآنی ثقلین میبد ، خانم تقی زاده و خانم دهقانی شروع شده است.
ادامه مطلب
در این نظریه‌ی نژادی، نقاط ضعفی آشکار است.
اگر از یک محقق چینی بپرسیم، به ما خواهند گفت که چینیان، پر دوام ترین تمدن را در طول تاریخ بنا گذاشته اند. محقق مکزیکی احیانا به ساختمان های سترگ برجای مانده از فرهنگ‌های مایا، آزتک، و اینکا اشاره خواهد کرد. مسلمانان می‌توانند فهرستی بلند بالا از اسامی فرمانروایان و هنرمندان و شاعران و دانشمندان و فیلسوفان خود بیاورند. و در همان حال که اروپای باختری به زحمت، خود را از قرون تاریک بیرون می‌کشید، حی
برگزاری یادواره شهدا در ریحان شهر زرند + تصاویر
یادواره ۶ شهید منطقه رق آباد و ۲ شهید گمنام ریحان شهر زرند با حضور امام جمعه، خانواده معظم شهدا و مسئولان شهرستان و محلی در تکیه سیدالشهدای ریحان شهر زرند برگزار شد. 
حجت الاسلام مهدوی، مدرس حوزه علمیه در مراسم معنوی یادواره ۶ شهید منطقه رق آباد و ۲ شهید گمنام ریحان شهر زرند گفت: برگزاری چنین مراسم‌ها و یادواره‌هایی مروج بسیار مطلوبی در راستای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
وی افزود: ب
سخنرانان توانمند:
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر موسوی(سید التواب)
حجت الاسلام شیخ روح الله بذر فروش
---------------------------------------------
مداحان گرامی:
حمید رضا ملاشاهیقاسم زاهدیمحسن زارعیسید علی هاشمیمحمد علی نجیعیعلی ظهوریامیر حسین خانی
علیرضا صفوی
مَثَل حریص
۷- علی بن إبراهیم، عن محمد بن عیسى، عن یحیى بن عقبة الأزدی، عن أبی عبد الله (علیه السلام) قال: قال أبو جعفر (علیه السلام): مثل الحریص على الدنیا مثل دودة القز، كلما ازدادت من القز على نفسها لفا كان أبعد لها من الخروج حتى تموت غما .
امام باقر علیه السلام فرمودند: حریص به دنیا، همانند کرم ابریشم است که هر چه بیشتر دور خود می‌تند، خارج شدن از پیله بر او سخت‌تر می‌شود تا آن که از غصه می‌م
روی بنما و مرا گو که ز جان دل برگیرپیش شمع آتش پروانه به جان گو درگیر
در لب تشنه ما بین و مدار آب دریغبر سر کشته خویش آی و ز خاکش برگیر
ترک درویش مگیر ار نبود سیم و زرشدر غمت سیم شمار اشک و رخش را زر گیر
چنگ بنواز و بساز ار نبود عود چه باکآتشم عشق و دلم عود و تنم مجمر گیر
در سماع آی و ز سر خرقه برانداز و برقصور نه با گوشه رو و خرقه ما در سر گیر
صوف برکش ز سر و باده صافی درکشسیم در باز و به زر سیمبری در بر گیر
دوست گو یار شو و هر دو جهان دشمن باشبخت گو پش
در آستانه بازنشستگی حجت الاسلام شکریان رییس سازمان تبلیغات اسلامی استان مازندران، رایزنی ها برای تعیین جانشین وی شدت گرفته است. طمع کانون های قدرت و قبیله هزار فامیل نیز تحریک شده و با ایجاد فشار و مطالبات تصنعی به دنبال تصاحب این کرسی و به کارگیری امکانات سازمان مذکور در راستای منافع طیفی خاص هستند.
امیدوارم حجت الاسلام قمی برخلاف حجت الاسلام علی اکبری که در ابتدا کارش را با رویکردی انقلابی آغاز کرد و مدتی بعد به روزمرگی دچار شد و در تار

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

حدیث نما